Kuva: Radio Pooki

Varkaita, rattijuoppoja ja kaahari kiinni

07.04.2025 08:38 - Jussi Häkkilä

Poliisi otti viime yönä kiinni murtovarkaan, joka oli murtautunut Raahessa huoltoasemalle ja anastanut sieltä alkoholijuomia.

Poliisi otti viime yönä kiinni murtovarkaan, joka oli murtautunut Raahessa huoltoasemalle ja anastanut sieltä alkoholijuomia. Oulussa ja Ylivieskassa otettiin kiinni rattijuoppo.
Rovaniemellä nuorisoporukka kävi näpistelemässä keskustassa sijaitsevalla huoltoasemalla lauantaina alkuillasta. Partio tavoitti nuorisoporukan läheisestä kauppakeskuksesta. Poliisin selvittäessä asiaa yksi nuorista kieltäytyi antamasta henkilötietojaan poliisille ja hänelle kirjoitettiin sakko. Myös näpistyksestä kirjattiin rikosilmoitus. Torniossa ja Ylitorniolla poliisi otti kiinni rattijuopon ja Tervolassa oululainen 30-vuotias mies kaahasi 118 kilometriä tunnissa kuudenkympin rajoitusalueella.

Lue myös: Rapsuja ropisi autoilijoille ja kelkkailijoille Levi-Ylläs-alueella

Kilpailut

Uusimmat